Już za 4 miesiące rozpoczniemy wielką przygodę wraz z grupą Odkrywców!
O czym dokładnie mowa? O Letnim Obozie Odkrywców nad Jeziorem Bachotek!
SIGMA już po raz drugi organizuje obóz, na który zaprasza ciekawe świata dzieci w wieku od 6 do 13 lat. Podczas 8-dniowego wyjazdu nad Jezioro Bachotek obozowicze wezmą udział w licznych warsztatach, takich jak m.in.:
 • robotyka,
 • zajęcia kreatywne,
 • warsztaty sensoryczne,
 • doświadczenia i eksperymenty,
 • szyfrowanie.
Ponadto czekają na nich różne wakacyjne przygody:
 • plażowanie,
 • wycieczki rowerowe,
 • dyskoteka pod gwiazdami,
 • ognisko na plaży,
 • baloniada,
 • zawody sportowe,
 • wycieczka do Brodnicy.
Odkrywcy mają zapewnione 4 posiłki dziennie, ubezpieczenie i transport, zaś o ich bezpieczeństwo w trakcie wakacyjnych przygód zadbają doświadczeni wychowawcy kolonijni.
Letni Obóz Odkrywców podbije ośrodek w Bachotku 1, 87-312 Pokrzydowo, w województwie kujawsko-pomorskim od 21 do 28 lipca 2023 roku. Koszt obozu wynosi 2100 zł.
Zapisu dziecka można dokonać telefonicznie pod nr tel. 664 683 665, przez Messenger lub osobiście w Centrum SIGMA. Aby potwierdzić swoją rezerwację, wystarczy w ciągu 7 dni od zapisu wpłacić bezzwrotną zaliczkę.
Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego nie czekaj i zapisz swoją pociechę już dziś!
A jakie dokładnie przygody czekają na Odkrywców?
ZAJĘCIA WYCHOWAWCZE – to czas, w którym wspieramy się, wspólnie rozwiązujemy problemy, wyznaczamy nowe cele, aby zabawa na obozie była jeszcze lepsza, a wakacyjne wspomnienia na długie lata pozostały w pamięci. Zajęcia z wychowawcą to czas, który poświęcimy na to, aby lepiej się poznać i zintegrować.
KODEKS OBOZOWICZA – każdy z nas ma w sobie coś wyjątkowego. Połączymy siły i udowodnimy, że wiele pomysłów składa się na wspólny sukces. Stwórzmy zbiór zasad, dzięki którym czas na obozie minie nam w jak najlepszej atmosferze.
ZAJĘCIA PLAŻOWE
WODNE BITWY – to coś, czego nie może zabraknąć w upalne lato! Emocje gwarantowane, tak samo jak to, że na tych zajęciach dosłownie przesiąkniemy dobrą zabawą.
BALONIADA – zamienimy piłkę do siatki na baloniki z wodą. Mokry przegrywa!
PLAŻOWE KONKURSY – kto popisze się umiejętnościami najlepszego budowniczego zamków, fos i morskich stworów, kto na piasku stworzy najpiękniejszą pocztówkę dla stęsknionej mamy, a może kto szybciej wrzuci kierownika do wody?
ZAJĘCIA PLASTYCZNE
WARSZTAT WSPOMNIEŃ – aby wspomnienie z wakacji zostało z nami na dłużej własnoręcznie stworzymy pamiątkę, którą dzieci będą mogły wymienić się z kolegą lub koleżanką albo zostawić dla siebie. Ramka na zdjęcie czy bransoletka z zawieszką to tylko kilka propozycji, dajemy pole do kreatywnego działania.
MALARSKIE IMPRESJE W PLENERZE – czyli eksplozja talentu na gigantycznych malarskich płótnach! Dzięki dziecięcej wyobraźni powstaną wyjątkowe, tęczowe dzieła.
ZAJĘCIA SPORTOWO-REKREACYJNE
ŁUCZNICTWO – najważniejsze? W ułamku sekundy trafić w cel! Efekt taki można osiągnąć dzięki swoim zdolnościom, odpowiedniej technice i pracy. Jak zwykle dobra zabawa i bezpieczeństwo będą najważniejsze.
ANIMACJE TANECZNE – Gangnam Style, Macarena, Asereje – każdy z nas nie tylko zna, ale na pewno próbował tańczyć. Przy pomocy naszych instruktorów, którzy szaleństwa taneczne uprawiają na każdym kroku, to wcale nie będzie trudne!
ZAWODY SPORTOWE – spacer pingwina, balonowa katapulta, wielbłąd na plaży, tropienie Robinsona, a do każdych zawodów trzeba dodać trochę sprytu, czasem szybkości i pomysłowości.
BITWA O FLAGĘ – gra, która wymaga dobrze opracowanej strategii, sprawności fizycznej i umiejętności skradania się. Zbudujemy bazę obserwacyjną z materiałów, które znajdziemy dookoła nas. Pozbieramy patyki i inne przedmioty, którymi obdarzyła świat matka natura. Zamienimy się w zwiadowców – nauczymy się czołgać, wspinać, skakać.
ZAJĘCIA INTEGRACYJNE
LEGO WYZWANIE – stawiamy na prace zespołowe. Każda drużyna stworzy makietę wymarzonego Lego City. Będziemy budować domy, drogi, pojazdy.
LIGA BARW – pojedynek drużyn na szybkość, spryt, zręczność, gibkość i dobrą zabawę.
GRA TERENOWA – fascynująca rozgrywka drużynowa! Razem dzieci rozwiążą zadania, których sprawne i szybkie wykonanie zapewni pierwsze miejsce na mecie.
PODCHODY – podążymy śladem znaków, ukrytych zagadek i rebusów, by sprawdzić, co kryje tajemnicze hasło!
TURNIEJ ZAGADEK – podchwytliwe zagadki, zaskakujące rebusy i mnóstwo niebanalnych quizów! Wszystkie dzieci wezmą udział w drużynowym turnieju zagadek.
ANIMACYJNY TOR PRZESZKÓD – kolorowa wersja toru przeszkód, podczas którego wykorzystamy tunele animacyjne, hula hop, szalona muzykę i bańki mydlane.
ZBIJAK – staniemy po obu stronach dużego boiska i zmierzymy się ze sobą na zwinność, spryt i gibkość. Klimat podkręcą kolorowe przebrania i muzyczne hity sezonu.
ZAJĘCIA ROZRYWKOWE
WYCIECZKI – wspólna integracja może dokonać się poprzez wspólne przeżycia i wspomnienia, dlatego razem wybierzemy się w ciekawe miejsca np. do Brodnicy, zorganizujemy też wycieczki rowerowe.
OGNISKO – wieczór, trzaskający ogień, gitarowe dźwięki i niepowtarzalna atmosfera wspólnej zabawy.
DYSKOTEKA – wieczór zabaw z animatorami z hitami lata w tle. Prawdziwa dyskoteka z kolorowymi światłami przebierankami oraz proszkami Holi.
CHRZEST OBOZOWY – emocjonujące chwile dla każdego Nowicjusza, który musi udowodnić, że może stać się obozowym wyjadaczem. Przygotujemy kilka stacji zadaniowych: stacja obozowych tradycji, stacja sportowa, łamigłówkowa i oczywiście stacja wiedzy o kadrze oraz sztafeta śmiechu.
WIELKI FINAŁ – każde, nawet te najbardziej fantastyczne, dni kiedyś się kończą, ale każde zakończenie może być radosne! To czas rozstrzygnięcia konkursów, rozdania nagród i pamiątek, które będą Wam przypominać o pięknym wakacyjnym czasie! To także doskonała okazja, by sprawdzić jak w ciągu tych dni widziało Was oko aparatu.
ZAJĘCIA EDUKACYJNE
SZYFROWANIE – nauczymy się tajników szyfru i tego, jak można przekazać wiadomość tak, aby nie znalazła się w niewłaściwych rękach. Napiszemy tajemnicze liściki za pomocą szyfru, a później wymienimy się nimi między sobą. Zobaczymy, kto potrafi odszyfrować wiadomość. Opracujecie język, który rozumiecie tylko Wy.
ROBOTYKA – wiele dzieci marzy o tym, aby ich konstrukcje z klocków lego potrafiły się poruszać, my to umożliwimy na warsztatach z robotyki. Razem skonstruujemy niesamowite roboty i ożywimy je poznając podstawy programowania.
DOŚWIADCZENIA I EKSPERYMENTY FIZYCZNO CHEMICZNE – warsztaty, na których odkryjemy jak magiczny jest świat, który nas otacza. Chemia i Fizyka to nie tylko skomplikowane wzory i masa trudnych obliczeń, ale też świetna zabawa, która może zainteresować i zainspirować każdego. Poznamy podstawowe zasady działania maszyn prostych, zrobimy elektryczną sałatkę, burzę w szklance wody, poznamy wyjątkowe właściwości soku z czerwonej kapusty, dowiecie się, jaki ciężar udźwignie jajko i jak powstają błyskawice oraz wiele, wiele innych ciekawostek.
Jeśli chcesz, aby Twoje dziecko poznało smak prawdziwej przygody, zapisz je na Letni Obóz Odkrywców!