Zapraszamy na OBÓZ MAŁYCH ODKRYWCÓW czyli kolonie dla dzieci organizowane przez naszą szkołę SIGMA Centrum Zajęć Pozalekcyjnych.
Jeśli chcecie, żeby Wasze dzieci wzięły udział we wspaniałej przygodzie, to zapraszamy do Okuninki nad jeziorem Białym.
Cena – do 30 marca 2022 niższa cena tylko 1790 zł, cena standardowa to 1870 zł.
Termin obozu – od 13.08.2022 do 21.08.2022
Miejsce – Bachotek 1, 87-312 Pokrzydowo, Woj. Kujawsko-Pomorskie
Wiek uczestników – od 6 do 13 lat.
Gwarantujemy:
– 4 posiłki dziennie
– opiekę doświadczonych wychowawców kolonijnych
– ubezpieczenie i transport
– 8-dniowy pobyt w ośrodku Bachotek 1, 87-312 Pokrzydowo, Woj. Kujawsko-Pomorskie

Oferujemy atrakcyjny program dnia podzielony na bloki tematyczne. Dzieci wezmą udział w wielu warsztatach organizowanych przez naszą szkołę od kilku lat m.in. robotyka, warsztaty sensoryczne, doświadczenia i eksperymenty. Zapewniamy dodatkowe atrakcje takie jak ognisko, dyskoteka, spacery na plażę, wycieczki rowerowe, park wodny, wycieczka do Rezerwatu Przyrody Żółwiowe Błota i Papugarni.
Zapisy przyjmujemy telefonicznie – 664 683 665 lub przez naszą stronę internetową, gdzie wystarczy wypełnić i przesłać formularz kontaktowy.
Ilość miejsc jest ograniczona, więc potwierdzeniem rezerwacji jest wpłata zaliczki w ciągu 7 dni – zaliczka jest bezzwrotna.

Plan dnia
7:30 – 8:00 – pobudka
8:30 – poranna gimnastyka
8:45 – śniadanie
9:30 – 11:00 – I blok zajęciowy
11:30 – 13:00 – II blok zajęciowy
13:30 – Obiad
14:45 – 16:00 – III blok zajęciowy
16:00 – podwieczorek
16:30 – 18:00 – IV blok zajęciowy
18:30 – kolacja
20:00 – 21.30 – V blok zajęciowy
22:00 – cisza nocna

Bloki zajęciowe:
ZAJĘCIA WYCHOWAWCZE
To czas, w którym wspieramy się, wspólnie rozwiązujemy problemy, wyznaczamy nowe cele, aby zabawa na obozie była jeszcze lepsza, a wakacyjne wspomnienia na długie lata pozostały w pamięci Zajęcia z wychowawcą to czas, który poświęcimy na to, aby lepiej się poznać i zintegrować.
KODEKS OBOZOWICZA – każdy z nas ma w sobie coś wyjątkowego. Połączymy siły i udowodnimy, że wiele pomysłów składa się na wspólny sukces Stwórzmy zbiór zasad, dzięki którym czas na obozie minie nam w jak najlepszej atmosferze.
ZAJĘCIA PLAŻOWE
WODNE BITWY – to coś, czego nie może zabraknąć w upalne lato! Emocje gwarantowane, jak również to, że na tych zajęciach dosłownie przesiąkniemy dobrą zabawą.
BALONIADA – zamienimy piłkę do siatki na baloniki z wodą. Mokry przegrywa ?
PLAŻOWE KONKURSY – kto popisze się umiejętnościami najlepszego budowniczego zamków, fos i morskich stworów, kto na piasku stworzy najpiękniejszą pocztówkę dla stęsknionej mamy, a może kto szybciej wrzuci kierownika do wody?
ZAJĘCIA PLASTYCZNE
WARSZTAT WSPOMNIEŃ – aby wspomnienie z wakacji zostało z nami na dłużej własnoręcznie stworzymy pamiątkę, którą dzieci będą mogły wymienić się z kolegą lub koleżanką albo zostawić dla siebie. Ramka na zdjęcie, bransoletka z zawieszką to tylko kilka propozycji, dajemy pole do kreatywnego działania.
MALARSKIE IMPRESJE W PLENERZE – czyli eksplozja talentu na gigantycznych malarskich płótnach! Dzięki dziecięcej wyobraźni powstaną wyjątkowe, tęczowe dzieła.
ZAJĘCIA SPORTOWO-REKREACYJNE
ŁUCZNICTWO – rzecz najważniejsza by w ułamku sekundy trafić w cel, efekt taki można osiągnąć dzięki swoim zdolnościom, odpowiedniej technice i pracy. Jak zwykle dobra zabawa i bezpieczeństwo będą najważniejsze.
ANIMACJE TANECZNE – Gangam Style, Macarena, Asereje – każdy z nas nie tylko zna, ale na pewno próbował tańczyć. Przy pomocy naszych instruktorów, którzy szaleństwa taneczne uprawiają na każdym kroku, to wcale nie będzie trudne!
ZAWODY SPORTOWE – spacer pingwina, balonowa katapulta, wielbłąd na plaży, tropienie Robinsona, a do każdych zawodów trzeba dodać trochę sprytu, czasem szybkości i pomysłowości.
BITWA O FLAGĘ – gra, która wymaga dobrze opracowanej strategii, sprawności fizycznej i umiejętności skradania się. zbudujemy bazę obserwacyjną z materiałów, które znajdziemy dookoła nas. Pozbieramy patyki i inne przedmioty, którymi obdarzyła świat matka natura. Zamienimy się w zwiadowców – nauczymy się czołgać, wspinać, skakać.
ZAJĘCIA INTEGRACYJNE
LEGO WYZWANIE – stawiamy na prace zespołowe, każda drużyna stworzy makietę wymarzonego Lego City. Będziemy budować domy, drogi, pojazdy.
LIGA BARW – pojedynek drużyn na szybkość, spryt, zręczność, gibkość i dobrą zabawę.
GRA TERENOWA – fascynująca rozgrywka drużynowa! Razem dzieci rozwiążą zadania, których sprawne i szybkie wykonanie zapewni pierwsze miejsce na mecie.
PODCHODY – podążymy śladem znaków, ukrytych zagadek i rebusów, by sprawdzić, co kryje tajemnicze hasło!
TURNIEJ ZAGADEK – podchwytliwe zagadki, zaskakujące rebusy i mnóstwo niebanalnych quizów! Wszystkie dzieci wezmą udział drużynowym turnieju zagadek.
ANIMACYJNY TOR PRZESZKÓD – kolorowa wersja toru przeszkód, podczas którego wykorzystamy tunele animacyjne, hula hop, szalona muzykę i bańki mydlane
ZBIJAK – staniemy po obu stronach dużego boiska i zmierzymy się ze sobą na zwinność, spryt i gibkość. Klimat podkręcą kolorowe przebrania i muzyczne hity sezonu.
ZAJĘCIA ROZRYWKOWE
WYCIECZKI – wspólna integracja może dokonać się poprzez wspólne przeżycia i wspomnienia, dlatego razem wybierzemy się w ciekawe miejsca np. do Rezerwatu Przyrody Żółwie Błota, do Papugarni, zorganizujemy też wycieczki rowerowe.
OGNISKO – wieczór, trzaskający ogień, gitarowe dźwięki i niepowtarzalna atmosfera wspólnej zabawy.
DYSKOTEKA – wieczór zabaw z animatorami z hitami lata w tle. Prawdziwa dyskoteka z kolorowymi światłami przebierankami oraz proszkami Holi.
CHRZEST OBOZOWY – emocjonujące chwile dla każdego Nowicjusza, który musi udowodnić, że może stać się obozowym wyjadaczem. Przygotujemy kilka stacji zadaniowych: stacja obozowych tradycji, stacja sportowa, łamigłówkowa i oczywiście stacja wiedzy o kadrze oraz sztafeta śmiechu.
WIELKI FINAŁ – każde, nawet te najbardziej fantastyczne dni kiedyś się kończą, ale każde zakończenie może być radosne! To czas rozstrzygnięcia konkursów, rozdania nagród i pamiątek, które będą Wam przypominać o pięknym wakacyjnym czasie! To także doskonała okazja by sprawdzić jak w ciągu tych dni widziało Was oko aparatu.
ZAJĘCIA EDUKACYJNE
SZYFROWANIE – nauczymy się tajników szyfru i tego jak można przekazać wiadomość tak aby nie znalazła się w niewłaściwych rękach. Napiszemy tajemnicze liściki za pomocą szyfru, a później wymienimy się nimi między sobą. Zobaczymy kto potrafi odszyfrować wiadomość. Opracujecie język, który rozumiecie tylko Wy.
ROBOTYKA – wiele dzieci marzy o tym, aby ich konstrukcje z klocków lego potrafiły się poruszać, my to umożliwimy na warsztatach z robotyki. Razem skonstruujemy niesamowite roboty i ożywimy je poznając podstawy programowania.
DOŚWIADCZENIA I EKSPERYMENTY FIZYCZNO CHEMICZNE – warsztaty, na których odkryjemy jak magiczny jest świat, który nas otacza. Chemia i Fizyka to nie tylko skomplikowane wzory i masa trudnych obliczeń, ale też świetna zabawa, która może zainteresować i zainspirować każdego. Poznamy podstawowe zasady działania maszyn prostych, zrobimy elektryczną sałatkę, burzę w szklance wody, poznamy wyjątkowe właściwości soku z czerwonej kapusty, dowiecie się jaki ciężar udźwignie jajko i jak powstają błyskawice oraz wiele, wiele innych ciekawostek.